Op vrijdag 11 september vergaderde de ministerraad over het drugsbeleid. Een delegatie VOC-ers deelde voor aanvang van de vergadering dvd’s van het Cannabis Tribunaal 2008 uit aan de leden van het kabinet.

Ab Klink en VOC-er Jackie van Woerlee. (foto: Darpan van Kuik)
Hoewel de actie vooraf aangekondigd was bij de politie, sommeerde de politie onze delegatie na een klein half uur toch om het uitdelen te staken. Toen hadden onder meer de ministers Ab Klink (Volksgezondheid) en Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken) en de staatssecretarissen Jan Kees de Jager (Financiën) en Jetta Kleinsma (Sociale Zaken) al een dvd aangenomen.

Guusje ter Horst ontvangt haar Cannabis Tribunaal dvd. (foto: Derrick Bergman)

CDA-er Jan Kees de Jager, staatssecretaris van financiën, ontvangt zijn dvd. (foto: Derrick Bergman)
Het enige kabinetslid dat een dvd weigerde was Piet Hein Donner, minister van Sociale Zaken. De kabinetsleden die geen dvd ontvingen, krijgen een exemplaar toegestuurd.

Donner beent stevig door. (foto: Derrick Bergman)

Donner's staatssecretaris Jetta Kleinsma neemt alle tijd voor de VOC. (foto: Derrick Bergman)

De politie maakt een einde aan de uitdeel-actie. (foto: Derrick Bergman)
Welkom bij de VOC, dé koepel van alle organisaties en individuen in Nederland die gekant zijn tegen het verbod op cannabis. Repressie is dure en contraproductieve symboolpolitiek. Wereldwijd vindt het Nederlandse beleid van decriminalisering steeds meer weerklank. Het is tijd voor de volgende stap: cannabis uit de strafwet.
// website 12/10/2009, 5:51 pm
12/10/2009 at 5:51 pm
Leuk gebaar. Jammer alleen dat het één grote Canna reclame moest worden. Het doet een beetje denken aan dat circus van die cannabispartij van een paar jaar geleden. Die hadden reclame op hun politieke campagne-posters staan. Lekker serieus, lekker onafhankelijk. De VOC “overkoepelt” mij nog even niet, als jullie het niet erg vinden.